Przystanek tramwajowy przy Kauflandzie

Gazecie Wyborczej – Kraków ukazał się artykuł o reorganizacji ruchu pieszego przy przystanku tramwajowym Norymberska przy Kauflandzie.  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,15191591,Rowerzysci__piesi_i_kaskaderzy_na_Ruczaju__LIST_.html#LokKrakTxt

Autor bardzo negatywnie opisuje zmiany jakie tam zaszły.
Rysunki jakie są zamieszczone do artykułu trochę nie odzwierciedlają stanu faktycznego, jest jeszcze gorzej niż opisuje to Gazeta. Zastrzeżenia moje budzi wskazanie na rysunku 4. nieprawidłowego toru ruchu pieszych. Tor „czerwony krótszy” sugeruje, że można w ten sposób dojść do marketu, co jest trochę niezgodne ze stanem faktycznym. Aby dojść, należałoby się prześlizgnąć przez barierkę a następnie wykonać skok co jest trude. Gdyby nie ten „skok” to pewnie amatorzy by się znaleźli, tak jak w poprzedniej wersji rozmieszczenia barierek przy przystanku. Zginając się przechodzili przez barierkę wprost pod rowerzystów, sam byłem świadkiem kilku zderzeń pieszy-rowerzysta.
kaufland_gazetaskok

Zamiast tego piesi idą jak pokazuje strzałka na poniższym zdjęciu.
skrót

Druga strzałka na rys. 4  wskazuje „prawidłowy” ruch pieszych, ludzie zawsze będą się poruszali po najkrótszym torze. Po wyjściu z tramwaju to jest najkrótsza droga na uczelnię, studenci stanowią większość tam wysiadających. Natury ludzkiej się nie zmieni, musiałby tam powstać mur, żeby tak ludzie nie chodzili.

Nikt prawie nie idzie korzystać z dziwacznie rozwiązanego chodnika, który nie łączy się w chodnikiem biegnącym wzdłuż ul. Norymberskiej bo nie może. Chodnik ten nagle się urywa i zmienia w pas ruchu w miejscu, gdzie mogłyby się połączyć. Kto to projektował?
chodnik_1 chodnik_2

Tragicznie zaprojektowano tam również przebieg ścieżki przy przejściu przez ul. Grota-Roweckiego. I to tu rozgrywają się przepychanki, bo wszyscy piesi idą ścieżką rowerową, bo to najkrótsza droga na przystanek czy do sklepu.
przejscie

Czekam tylko na moment kiedy ZIKiT wpadnie na pomysł, żeby postawić tam znak co zakończy przepychanki. ZIKiT tak dzielnie walczy z problemami jakie tworzy.
znak

I to mnie najbardziej przeraża. Wtedy taki obrazek będzie czymś normalnym.
pieszy